15:57 31 Березня 2025

Віртуальне ралі: велкам ту Юкрейн!

В Україні вчергове розпочався ралійний чемпіонат – щоправда, поки що тільки віртуальний.

АвторВолодимир НекрасовВолодимир НекрасовПрофіль »

Прочитавши перше речення, багато хто одразу здогадався – мова йде про змагання з віртуального ралі в грі RBR (Richard Burns Rally). Саме ця платформа вже понад десять років є основою для проведення віртуальних чемпіонатів та кубків України, де не тільки назви етапів, а й навіть деякі спецділянки збігаються з реальними ралійними змаганнями. Але якщо придивитись до процесу дещо уважніше, то виявиться, що при всіх очевидних відмінностях, схожість між реальним та віртуальним чемпіонатами України не обмежується тільки назвами.

Поглянемо, наприклад, на склад учасників першого етапу RBR-UA2025, який мав назву Ралі Зимові Вершини. Участь в ньому взяли 38 пілотів, з яких 23 представляли Україну, а решта – Литву, Латвію, Естонію та Польщу. Звісно ж, ми не знаємо, чи вийдуть колись на старт реального ралійного ЧУ майже 40 екіпажів – але цілком імовірно, що в такому випадку понад третина з них буде іноземними. Адже саме підтримка зарубіжних колег може (і повинна) стати однією з цеглин, з яких складеться фундамент відродженого українського ралі.

Звернемо більш детальну увагу не тільки на кількісний, а й на якісний склад учасників «Зимових Вершин», яких умовно можна поділити на три групи. Перша (найменша) – реальні спортсмени, які використовують RBR не тільки в якості розваги, але й для певної підтримки форми. Між іншим, якраз між ними цього разу й велась основна боротьба за перемогу в абсолюті – з самого початку ралі кращими часами на СД обмінювались бронзовий призер ЧУ-2021 Ігор Нечипорук та минулорічний чемпіон Литви в класі LARC5 Ірмантас Буйвідас. За результатами перших дев’яти СД розрив між суперниками складав всього 3,5 секунди – і лиш схід Буйвідаса на СД10 лишив Нечипорука в недосяжності для інших конкурентів.

Друга, доволі велика категорія стартуючих – досвідчені учасники віртуальних змагань, які проводять в RBR-UA вже далеко не перший сезон. До речі, й серед них є відомі особистості – це не тільки засновники чемпіонату Олександр Підлуський та Назар Лебідь, а й спортивний коментатор Павло Воробйов, відомий ралійний фотограф Олександр Василюк та інші. Виступають вони на різному рівні – хтось захищає титули, хтось веде боротьбу за призові місця, а хтось і просто їздить у власне задоволення; але очевидно, що саме це є основний кістяк учасників турніру.

І третя, теж чималенька за складом категорія учасників – дебютанти чемпіонату, які мають певний досвід участі в інших віртуальних змаганнях, в тому числі й кільцевих. Цього разу серед новачків помітно виділявся відомий симерйсер Домінік Хорошавін, поява якого в ралійному змаганні одразу привернула до «Вершин» увагу великої спільноти віртуальних гонщиків. І хоча дебют Домініка вийшов невдалим, його подальша участь в турнірі однозначно була б корисною для популяризації дисципліни.

Між іншим, цікаво, що в молодшому, монопривідному класі, на Ралі Зимові Вершини яскраво виступив якраз один з дебютантів чемпіонату, Матвій Перебейніс. Він показав кращий час на восьми спецділянках з шістнадцяти і мав би вигравати гонку, якби не 5-хвилинний штраф, накладений організаторами за порушення регламенту. І знов-таки, цікаво те, що основним конкурентом Матвія в ході гонки був литовський раліст Даніеліюс Букавічюс, який лиш минулого року… дебютував в чемпіонаті Литви з міні-ралі!

Отже, тепер знову проведіть подумки паралель між віртуальним ралі та його реальною основою. Чи не здається вам, що склад учасників майбутнього відродженого ЧУ буде чимось схожим на описане вище? Невеличкий відсоток визнаних лідерів, в тому числі й іноземних. Відчутна частина тих, хто любить ралі і не кине його, навіть розуміючи, що вік та фізична форма не дозволить змагатись на вищому рівні. І, звісно ж, новачки – переважно молоді люди, які, попри всі випробування воєнного часу, не втратять інтересу до спорту та жаги нових перемог.

Саме маючи на увазі цю, найбільш перспективну третю категорію, проект «Ралі в Україні» і вирішив цього року безпосередньо взяти участь в віртуальному гоночному процесі. За допомоги друзів та партнерів з компаній Ukrinstal та McLaut ми створили команду UA Rally Legends, яка візьме участь в усіх етапах цьогорічного розіграшу RBR-UA. Лідером та граючим тренером команди став Ігор Нечипорук, ще три місця в команді посіли новачки – Матвій Перебейніс, Лев Баришполь та Андрій Дорош. Оскільки за правилами чемпіонату до складу команди можуть входити п’ятеро пілотів, одне місце наразі залишається вакантним – тож, як то кажуть, можливі сюрпризи!

Офіційний сайт чемпіонату RBR-UA

Результати Ралі Зимові Вершини

Турнірне становище в чемпіонаті

Фото © RBR-UA, UA Rally Legends

Читайте також:
Ралі в соцмережах

Авто для ралі

  • 255 110 Melnichuk 001
  • 255 110 Pushko 002
ТОП-Відео

Всі права на матеріали, розміщені на сайті Rally.in.ua, охороняються відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалов сайту, гіперпосилання (hyperlink) на www.rally.in.ua є обов’язковим.

Контакти

Політика конфіденційності

Copyright © Ралі в Україні